TORCH інфекції
TORCH інфекції :: Міський лікувально-діагностичний центр м.Вінниця (МЛДЦ Вінниця)

TORCH-інфекціями називається група захворювань, здатних передаватись від матері до дитини внутрішньоутробно. Ці хвороби можуть викликати вроджені захворювання і дефекти. Такий аналіз зазвичай здається при комплексному обстеженні вагітної жінки. Він дозволяє визначити чотири види хвороб, які можуть інфікувати плід внутрішньоутробно: краснуха, герпес, токсоплазма, цитомегаловірус. Небезпека цих інфекцій полягає в тому, що при інфікуванні плоду вражаються його органи і системи органів, підвищується ризик мертвонародження, викидня, вроджених патологій і каліцтв.

 

Підготовка:

 • важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування. В день дослідження допустимо вживання невеликої кількості води.
 • за 6-12 годин до дослідження слід виключити прийом алкоголю, куріння, прийом їжі, обмежити фізичну активність.
 • виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.
 • дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150–200 мл., протягом 30 хвилин).
 • для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

   

   

 • Антитіла Ig G до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр (ЕBV VCA Ig G)

Антитіла до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр (ЕBV VCA Ig G) відноситься до ряду герпес-вірусів і є етіологічним агентом загального системного лімфопроліферативного захворювання - інфекційний мононуклеоз. Він може зберігатися в організмі пацієнта в якості латентної інфекції. Інфікування вірусом в ранньому дитинстві проходить, як правило, безсимптомно. Антитіла класу IgG до VCA виявляються незабаром після IgM, , зберігається довічно.

 

 • Антитіла Ig M до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр (ЕВV VCA Ig M)

Антитіла до капсидного антигену вірусу Епштейна-Барр ( ЕBV VCA IgМ) відноситься до ряду герпес-вірусів і є етіологічним агентом загального системного лімфопроліферативного захворювання - інфекційний мононуклеоз. Він може зберігатися в організмі пацієнта в якості латентної інфекції. Інфікування вірусом в ранньому дитинстві проходить, як правило, безсимптомно. Антитіла класу IgM до VCA типові для гострої інфекції. З'явившись в ранній фазі хвороби, вони зникають через 4-6 тижнів. Даний тип антитіл виявляється при реактивації інфекції.

 

 • Антитіла Ig G до нуклеарного антигену вірусу Епштейна-Барр (EBV EBNA Ig G)

Антитіла Ig G до нуклеарного антигену вірусу Епштейна-Барр (EBV EBNA Ig G) - аналіз на антитіла до вірусу Ейнштейна Барр визначає і антитіла IgG до ядерного антигену (ЕВNA), які є показником того, що раніше мала місце інфекція вірусом Епштейна Барр. В організмі вони з'являться по закінченню 4-6 місяців з дня початку інфекції

 

 • Антитіла Ig M до вірусу краснухи (Rubella Ig M)

Антитіла Ig M до вірусу краснухи (Rubella Ig M) – це визначення IgM антитіл до вірусу краснухи використовують з метою діагностики первинного інфікування вірусом краснухи (Rubella).При первинній інфекції дані імуноглобуліни виявляються через 1-3 дні після появи клінічних симптомів (висипу) і зберігаються до 6-8 тижнів від початку захворювання. Використовуються для діагностики вродженої краснухи у новонароджених. Для підтвердження гострого процесу рекомендується проводити дослідження IgG у парних сироватках (з інтервалом в 2 - 3 тижні).

 

 • Антитіла Ig G до вірусу краснухи (Rubella Ig G)

Антитіла Ig G до вірусу краснухи (Rubella Ig G) - антитіла класу IgG до вірусу краснухи (червонички)синтезуються через 3-4 тижні з моменту інфікування (кінець 1-го тижня, після зникнення висипу) і зберігаються довічно. Наявність IgG до вірусу краснухи (червонички) до вагітності забезпечує захист плода від можливого зараження під час вагітності. Визначення рівня антитіл класу IgG використовується також для оцінки напруженості поствакцинального імунітету.

 

 • Антитіла Ig M до Toxoplasma gondii (TOXO Ig M)

Антитіла Ig M до Toxoplasma gondii (TOXO Ig M) - Токсоплазмоз - це паразитарне захворювання, що характеризується ураженням нервової системи, очей, скелетної мускулатури і м'язи серця, а також збільшенням лімфовузлів, печінки і селезінки. Схильне до хронічного перебігу. Це збудник токсоплазмозу - токсоплазма (Toxoplasma gondii) – відноситься до найпростіших. Життєвий цикл збудника проходить всередині клітин організму-хазяїна. Кінцевий хазяїн паразита - заражені кішки та інші представники родини кошачих виділяють із екскрементами особливу форму токсоплазм - ооцисти. Ооцисти стійкі у зовнішнььому середовищі. Ооцисти, що потрапляють в організм проміжкового хазяїна (гризуни, птахи, скотина, людина) продовжують життєвий цикл, в м’язовій та інших тканинах організму, де утворюються псевдо та істинні цисти.Анти-Toxo-IgM з’вляються протягом 2 тижнів після інфікування та можуть зберігатися до року і більше. Їх присутність не є чітким показником гострої інфекції. Але виявлення у раніше серонегативних (таких, що раніше не мали антитіл до Toxoplasma gondii) жінок при вагітності анти-Toxo-IgM антитіл вказує на свіжу інфекцію, яка может призвести до вродженого токсоплазмозу.

 

 • Антитіла Ig G до Toxoplasma gondii (TOXO Ig G)

Антитіла IgG до Toxoplasma gondii (TOXO IgG) - - виробляються на антиген токсоплазми при гострій, підгострій, хронічної та латентної формах токсоплазмозу після закінчення 3 - 4 тижнів з моменту інфікування. Антитіла класу G зазвичай зберігаються довічно. Вони виконують захисну функцію і запобігають в переважній більшості випадків повторне інфікування.

 

 • Антитіла Ig G до цитомегаловірусу (CMV Ig G)

Антитіла Ig G до цитомегаловірусу (CMV Ig G) - антитіла класу IgG до цитомегаловірусу (CMV, ЦМВ) вказують на поточну або на цитомегаловірусну інфекцію, яка мала місце в минулому. Їхня продукція починається з 10-14 дня після інфікування. Виявлення даних антитіл зберігається на протязі всього житя (серопозитивність). Не забезпечують стійкого імунітету і захисту від реактивації.Тому, наявність даних імуноглобулінів у новонароджених не є чіткою ознакою інфікування, антитіла можуть бути материнськими. В даному випадку необхідне порівняння рівнів IgG у дитини та матері, визначення їх в динаміці у крові дитини ( рівень "материнських" імуноглобулінів в динаміці знижується). Для підтвердження гострого процесу застосовується принцип «парних» сироваток - визначення рівня IgG в динаміці з інтервалом в 2-3 тижні. Зростання рівню IgG свідчить про активніст процесу.

 

 • Антитіла Ig M до цитомегаловірусу (CMV Ig M)

Антитіла Ig M до цитомегаловірусу (CMV Ig M) - цитомегаловірус - це вірус із сімейства герпесвірусів. Характеризується різноманітністю клінічних проявів. Відноситься до так званих опортуністичних інфекцій. Найбільше діагностичне значення має визначення IgM, як показника активності процесу, що може свідчити про гострі поточні захворювання, реінфекції, суперінфекції або реактивації. Поява анти-CMV IgM антитіл у раніше серонегативного пацієнта свідчить про первинну інфекцію.

 

 • Антитіла Ig G та Ig M до цитомегаловірусу (CMV Ig G та Ig M)

   

 • Антитіла Ig G до вірусу герпесу ½ типу (HSV ½ Ig G)

Антитіла Ig G до вірусу герпесу ½ типу (HSV ½ Ig G)- починає вироблятися через 1,5-2 тижні після інфікування і зберігається в крові протягом усього життя.Антитіла IgG, постійно циркулюючи в крові, реагують на повторне інфікування або активацію вірусу, який перебуває в латентній формі. Це дозволяє швидше включатися захисним системам організму, щоб придушити інфекцію якомога швидше.Якщо в крові виявлено імуноглобулін G, отже йдеться про хворобу або ж хронічну інфекцію.

 

 • Антитіла Ig M до вірусу герпесу ½ типу (HSV ½ Ig M)

Цитомегаловірус це вірус із сімейства герпесвірусів. Характеризується різноманіттям клінічних проявів. Відноситься до так званих опортуністичних інфекцій. IgM з'являються з першого - другого тижня після інфікування і зберігаються до 10 місяців при первинному інфікуванні. При реактивації процесу тривалість присутності даних антитіл залежить від активності реплікації самого вірусу і стану імунної системи людини. У дітей раннього віку, вагітних і в випадках важкої ЦМВ - інфекції вироблення даних антитіл уповільнена, що може привести до визначення низької концентрації або відсутності наростання рівня IgM.

 

 • Антитіла IgG до вірусу герпесу 6 типу (HCV 6 Ig G)

Антитіла IgG до вірусу герпесу 6 типу (HCV 6 Ig G) - це ДНК-вірус. Є представником сімейства герпесвірусів. Широко поширений в людській популяції: близько 80% дорослих, залишаючись здоровими, виділяють вірус зі слиною. Клінічна значимість цього типу вірусу (здатність викликати захворювання) невелика. Сьогодні відбувається тотальна гіпердіагностика випадків захворювань, викликаних герпесом 6 типу, коли цей вірус ніякого відношення до симптомів і скарг пацієнта не має. Як наслідок помилкового діагнозу - необґрунтоване призначення системних противірусних препаратів. Виявлення HHV-6в слині є варіантом норми і в лікуванні взагалі не потребує. Виявлення HHV-6в крові - вкрай рідкісна знахідка і вимагає підтвердження в кількох лабораторіях одночасно. Навіть при виявленні вірусу в крові бажано утриматися від негайного призначення противовірусних препаратів. Повторне ПЛР-дослідження, проведене через 7-10 днів, як правило, вже дає негативний результат. Таке мимовільне видалення вірусу з крові у імунокомпетентних осіб відбувається за рахунок адекватної імунної відповіді і підтверджує необґрунтованість специфічної противірусної терапії інфекції, яка і без лікування переходить в свою звичайну латентну форму існування в організмі людини.

 

 • TORCH – інфекції Ig М - (антитіла IgM до краснухи, антитіла IgM до герпесу 1/2 типу, антитіла IgM до токсоплазми, антитіла IgM до цитомегаловірусу)

   

 • TORCH – інфекції Ig G - (антитіла IgG до краснухи, антитіла IgG до герпесу 1/2 типу, антитіла IgG до токсоплазми, антитіла IgG до цитомегаловірусу)
Тарифи на послуги
З
Клініко-діагностичні лабораторні дослідження
[З66] Імунологічний аналіз крові на TORCH-комплекс (краснухи, герпесу (І та ІІ типу), токсоплазми, цитомегаловірусу - антитіл до IgG)
Цiна (без ПДВ):
657.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
394.20 грн.
[З67] Імунологічний аналіз крові на цитомегаловірус IgG та IgM
Цiна (без ПДВ):
348.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
208.80 грн.
[З68] Імунологічний аналіз крові на цитомегаловірус IgG
Цiна (без ПДВ):
210.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
126.00 грн.
[З69] Імунологічний аналіз крові на цитомегаловірус IgM
Цiна (без ПДВ):
214.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
128.40 грн.
[З70] Імунологічний аналіз крові на токсоплазму IgG та IgM
Цiна (без ПДВ):
369.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
221.40 грн.
[З71] Імунологічний аналіз крові на токсоплазму IgG
Цiна (без ПДВ):
210.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
126.00 грн.
[З72] Імунологічний аналіз крові на токсоплазму IgM
Цiна (без ПДВ):
214.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
128.40 грн.
[З73] Імунологічний аналіз крові на краснуху IgG та IgM
Цiна (без ПДВ):
364.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
218.40 грн.
[З74] Імунологічний аналіз крові на краснуху IgG
Цiна (без ПДВ):
208.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
124.80 грн.
[З75] Імунологічний аналіз крові на краснуху IgM
Цiна (без ПДВ):
212.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
127.20 грн.
[З76] Імунологічний аналіз крові на герпес I та II типу IgM та IgG
Цiна (без ПДВ):
369.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
221.40 грн.
[З77] Імунологічний аналіз крові на герпес I та II типу IgG
Цiна (без ПДВ):
210.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
126.00 грн.
[З78] Імунологічний аналіз крові на герпес I та II типу IgM
Цiна (без ПДВ):
214.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
128.40 грн.
[З110] Імунологічний аналіз крові на вірус Епштейна-Барра IgG та IgM
Цiна (без ПДВ):
369.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
221.40 грн.
[З111] Імунологічний аналіз крові на вірус Епштейна-Барра IgG
Цiна (без ПДВ):
210.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
126.00 грн.
[З112] Імунологічний аналіз крові на вірус Епштейна-Барра IgM
Цiна (без ПДВ):
214.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
128.40 грн.
[З215] Імунологічний аналіз крові на TORCH-інфекції (антитіла IgM до краснухи, антитіла IgM до герпесу 1/2 типу, антитіла IgM до токсоплазми, антитіла IgM до цитомегаловірусу)
Цiна (без ПДВ):
505.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
303.00 грн.
[З216] Імунологічний аналіз крові на антитіла до IgG HSV-6 (герпесу 6 типу)
Цiна (без ПДВ):
241.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
144.60 грн.
[З217] Імунологічний аналіз крові на антитіла до ядерного антигену вірусу IgG EBV EBNA (Епштейна-Барр)
Цiна (без ПДВ):
221.00 грн.
i
Пільгова ціна для осіб, які мають право на такі пільги згідно Рішення виконкому ВМР №2641 від 24.10.2019р.
Пiльгова:
132.60 грн.
Наші лікарі